„Nieziemscy” – nowa płyta Michała Niemca
– krakowskiego organisty, katechety i muzykoterapeuty

Właśnie ukazał się najnowszy muzyczny album z muzyką Michała Niemca – już trzeci – po Kerygmacie Miłosiernego i Gorzkich żalach. To wydany przez wydawnictwo SALWATOR projekt poświęcony Świętym i Błogosławionym. Inspiratorkami powstania płyty są Siostry Klaryski z Krakowa. To one jako pierwsze poprosiły o napisanie muzyki do pieśni o Bł. Salomei. Na płycie znajdują się również modlitwy do innych mieszkańców nieba: Świętego Michała Archanioła, Św. Józefa, Św. Jana Chrzciciela, Św. Wawrzyńca, Św. Franciszka, Św. Klary, Św. Filipa Neri, Św. Andrzeja Boboli, Św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz Św. Faustyny.

Jedną z muzycznych pozycji albumu jest Litania do polskich Świętych, napisana z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zarówno melodia jak i tekst otrzymały imprimatur Kurii Krakowskiej. W Litanii tej do każdej z wymienionych osób w porządku chronologicznym dodane jest zdanie dookreślające esencję życia poszczególnego polskiego świętego i błogosławionego, np. Święty Bracie Albercie – litościwy Biedaczyno dobry jak chleb, czy: Święta Siostro Faustyno, Sekretarko i Apostołko Bożego Miłosierdzia. Autorami tekstów utworów na płycie „Nieziemscy” są głównie czciciele poszczególnych Świętych.

Patronat honorowy nad tą publikacją objęli: Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski, Zakon Św. Klary (Siostry Klaryski z Krakowa) oraz Zakon Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincja Krakowska; medialnie patronują: portal DEON.PL, Radio Maryja oraz Polskie Radio Rzeszów.

Płytę można nabyć w katolickich sklepach oraz lub bezpośrednio u wydawcy KLIKAJĄC TUTAJ.

Album ten może być doskonałym przyczynkiem do pogłębienia relacji z naszymi niebiańskimi Opiekunami.

Więcej o „Nieziemskich” na stronie autora: niemiecmichal.pl

 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska