Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szóstej edycji Wielkanocnego Biegu do Pustego Grobu, który odbędzie drugiego dnia Świąt Wielkanocnych, 2 kwietnia 2018 roku, o godz. 15.00. Jest to wyjątkowe wydarzenie o charakterze chrześcijańskim zarówna dla wierzących jak i „wątpiących”. Celem imprezy jest propagowanie kultury chrześcijańskiej oraz ewangelizacja poprzez świadectwo wiary sportowców.

Patronem VI edycji Wielkanocnego Biegu do Pustego Grobu jest św. Jan Paweł II, który głosił: "Nie czas teraz wstydzić się Ewangelii, ale czas głosić ją na dachach".  (Homilia, Światowe Dni Młodzieży w Denver, 1993 r.) Każdy, poprzez swój udział w Biegu, mając w pamięci słowa Wielkiego Polaka, może dawać swoje świadectwo wiary w Zmartwychwstałego. Bieg może mieć charakter pokutny i być związany z konkretną intencją.  Niepowtarzalna atmosfera naszego biegu to gratis przygotowany zarówno dla uczestników jak i kibiców.

Wydarzenie organizowane jest przez Braci Kapucynów i Parafię św. Antoniego w Nowej Soli. Współorganizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Soli, a swoim patronatem honorowym objęli ją: Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński – Ordynariusz Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Władysław Dajczak – Wojewoda Lubuski, Waldemar Wrześniak – Starosta Powiatu Nowosolskiego oraz Wadim Tyszkiewicz – Prezydent Miasta Nowa Sól.

Aby zgłosić swój udział w biegu wystarczy odwiedzić stronę internetową: www.super-sport.com.pl lub udać się do kancelarii parafii św. Antoniego w Nowej Soli przy ul. Piłsudskiego 14. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca marca 2018 roku a limit uczestników to 900 osób. Nie zwlekaj więc, tylko co prędzej zgłoś swój udział w biegu! Prawidłowe zgłoszenie, to przesłanie bezbłędnie wypełnionego formularza elektronicznie oraz wpłacenie w określonym terminie opłaty startowej w wysokości 50 złotych. W wyjątkowo bogatym pakiecie startowym każdy zawodnik otrzyma m.in. szalik kibica. Warto dodać, że z każdej wpłaty organizator przekaże w formie darowizny kwotę 5 zł na rzecz osób bezdomnych. Donacje zostaną przekazane na rzecz prowadzonego przez Braci Kapucynów Dzieła Pomocy Świętego Ojca Pio, które niesie pomoc najuboższym, głównie osobom bezdomnym. Po upływie wyznaczonego terminu zgłoszenia do uczestniczenia w biegu będą możliwe w Biurze Zawodów w dniu imprezy, o ile wcześniej nie zostanie osiągnięty limit wolnych miejsc.

Na zakończenie warto dodać, że odbyły się już dwa oficjalne treningi szóstej edycji Wielkanocnego Biegu do Pustego Grobu. Grupa biegaczy licząca kilkadziesiąt osób przemierzyła wyznaczoną trasę biegu o dystansie 10 km ulicami Nowej Soli. Kolejny oficjalny trening przewidziany jest na niedzielę 25 marca 2018 roku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich wierzących i wątpiących do wzięcia udziału w VI Biegu do Pustego Grobu! Do zobaczenia w Nowej Soli!

Mariusz Ratajczak

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska