Wpatruj się w Tego, który się cały oddał z miłości do ciebie.
św. Klara


Zapraszamy młode kobiety na weekendowe dni skupienia w klasztorze Klarysek Kapucynek w Krakowie. Będzie to czas modlitwy, wsłuchiwania się w Słowo Boże i wpatrywania w wielkiego Pana, który zstąpił w łono Dziewicy i chciał się okazać w świecie wzgardzony, biedny i ubogi, abyśmy stali się w Nim bogaci przez posiadanie królestwa niebieskiego. Wpatrując się w Niego, będziemy równocześnie odkrywały własną tożsamość, przyglądały się swojej historii i kontemplowały miłość Ojca, Króla Królów, którego córkami jesteśmy.

Jeśli jesteś zabiegana i zmęczona, czujesz się zagubiona – te dni skupienia są właśnie dla Ciebie. Daj sobie czas na zatrzymanie, na usłyszenie tego, co jest w Twoim sercu i co mówi do Ciebie Pan.
Czas wypełniony będzie modlitwą liturgiczną i osobistą, adoracją Najświętszego Sakramentu. Wprowadzenia sióstr pomogą Ci wejść w modlitwę kontemplacyjną. Będzie okazja do zawiązania wspólnoty z innymi uczestniczkami rekolekcji oraz rozmowy z siostrami.

Panie, przenikasz i znasz mnie, Ty wiesz, kiedy siadam i wstaję.
Z daleka przenikasz moje zamysły, widzisz moje działanie i mój spoczynek
i wszystkie moje drogi są Ci znane.
Ty ogarniasz mnie zewsząd i kładziesz na mnie swą rękę.
Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła.
I dobrze znasz moją duszę, nie tajna Ci moja istota,
kiedy w ukryciu powstawałem, utkany w głębi ziemi.
Ps 139

Zgłoszenia można kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie do s. Małgorzaty: 793 008 893. Zapraszamy!

 

 Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska