W nocy 10/11 czerwca 2017 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach miało miejsce XV CZUWANIE Z OJCEM PIO. Idea całonocnych czuwań z Ojcem Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach wyszła od jego czcicieli. Zrodziła się z potrzeby podziękowania Panu Bogu za dar kanonizacji Ojca Pio, której Jan Paweł II dokonał 16 czerwca 2002 roku.

Czuwania są okazją uwielbienia Boga w darach i łaskach, jakie sam rozdaje przez wstawiennictwo tego świętego. Odbywają się one co roku w połowie czerwca. Do stałych elementów czuwania należą: Eucharystia, konferencje, świadectwa oraz wspólne modlitwy. Każde ze spotkań ma swój temat przewodni. Tegoroczne czuwanie dotyczyło sakramentu Pokuty i Pojednania, dlatego jego temat brzmiał: "Przygotowanie do sakramentu Pojednania w szkole Ojca Pio.

Na spotkania przyjeżdżają czciciele Ojca Pio z całej Polski (kilka tysięcy osób), zarówno zrzeszeni w Grupach Modlitwy Ojca Pio, jak i osoby indywidualne. W tegorocznym spotkaniu gośćmi specjalnymi byli: prof. Domenico Crupi - dyrektor generalny Domu Ulgi w Cierpieniu (szpital założony przez świętego stygmatyka) oraz dr Giulio Michele Siena - redaktor naczelny czasopisma Grup o. Pio "La Casa Sollievo della Sofferenza".

Poniżej znajduje się fotorelacja z XV CZUWANIA Z OJCEM PIO uwiecznionego na zdjęciach Mariusza Bilskiego.

 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska

Fot. Mariusz Bilski