ŻYJ EKSTREMALNIE!

Dołącz do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która w tym roku wyruszy z Mogilna (trzema trasami) i Warszawy (trasą bł. Honorata).

EDK to nowy sposób na przeżycie Drogi Krzyżowej - marsz nocą, wytyczonym szlakiem, na odległość ponad 40 km. W ciszy i samotności. 

W tym roku tematem przewodnim rozważań będzie „Droga przełomu”. Teksty napisane zostały przez osoby świeckie, zgromadzone w duszpasterstwie Wspólnota Indywidualności Otwartych, prowadzonym przez ks. Jacka WIOSNĘ Stryczka – twórcę SZLACHETNEJ PACZKI. Wśród autorów rozważań są m.in. lekarze, informatycy, pracownik fabryki oraz managerowie IT. To właśnie w tym środowisku i z inicjatywy ks. Stryczka narodziła się idea EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ w 2009 roku.

– Myśl przewodnia nie została wybrana przypadkowo. To raczej odkrycie tego, jak działa EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA. Coraz więcej osób dzieli się swoim doświadczeniem fundamentalnej zmiany życiowej, która wyrosła w czasie nocnej wędrówki. Nie dziwię się temu. Skupienie, determinacja, przełamywanie barier – to prowadzi do istotnego momentu – wyjaśnia ks. Stryczek. 

Wejdź na stronę EDK, żeby dowiedzieć się więcej.

Dołącz do EDK Mogilno

Dołącz do EDK Warszawa - Zakroczym 

Sekretariat Informacji - Prowincja Warszawska