"Tylko w chrześcijaństwie, gdzie Bóg staje się człowiekiem, ostatecznym kryterium naszej wiary w Boga, którego nie widzimy jest relacja do człowieka, którego widzimy."

"Ostatecznym kryterium Sądu będzie stosunek nie człowieka do Boga, ale do drugiego człowieka, w którym mieszka Bóg, tak radykalnego postawienia sprawy nie spotkamy w żadnej religii świata" – mówił w homilii bp Michał Janocha, pomocniczy biskup warszawski.

W poniedziałek 23 stycznia przewodniczył on Mszy Św., poprzedzającej poświęcenie placu budowy nowego ośrodka pomocy ubogim przy klasztorze braci kapucynów na Miodowej w Warszawie. W Eucharystii wzięli udział bracia kapucyni wraz z wikariusz prowincjalnym br. Andrzejem Baranem, członkowie Fundacji Kapucyńskiej i Towarzystwa Charytatywnego im. O. Pio wraz z wolontariuszami. Obecni byli także architekci i wykonawcy budowy oraz dobrodzieje. Nie brakowało także osób bezdomnych.

Zapraszamy do obejrzenia filmu w którym fundator Fundacji Kapucyńskiej, aktor Radek Pazura zachęca do wsparcia budowy Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy:

 

 

Zachęcamy również:

do przeczytania artykułu Tomasza Gołębia z warszawskiej redakcji Gościa Niedzielnego "O to zapyta nas Pan Bóg"

Posłuchaj HOMILII bpa Michała Janochy 

Posłuchaj wstępu do Mszy św. o. Andrzeja Barana, wikariusza prowincjalnego 

 

 

Fot. Edyta Foryś, Fundacja Kapucyńska/Sekretariat Informacji Prowincja Warszawska