Relikwie św. Ojca Pio z Pietrelciny odwiedzają Polskę

 

10 czerwca 2016 roku z Pietrelciny, miejsca urodzin św. Ojca Pio, przybędą do Polski szczególne relikwie włoskiego stygmatyka: jego habit i rękawiczka, którą zakrywał ranę na dłoni. Przez dziesięć dni relikwie nawiedzą dwanaście parafii i klasztorów w całej Polsce. Ojciec Pio przybędzie do miejsc, w których od wielu lat jest żywo obecny jako orędownik u Boga i przewodnik na duchowych drogach i gdzie działają jego Grupy Modlitwy.

Kulminacyjnym momentem peregrynacji będzie obecność relikwii w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, podczas dorocznego Czuwania z Ojcem Pio, które od 14 lat organizują krakowscy kapucyni jako polskie dziękczynienie za kanonizację Świętego z Pietrelciny. Łagiewnickie czuwanie, które w tym roku odbywa się w nocy z 11 na 12 czerwca, jest też jednym z głównych ogólnopolskich spotkań Grup Modlitwy Ojca Pio, które działają w ponad 300 parafiach i kościołach w naszej Ojczyźnie.

„Peregrynacja ta ma nam przybliżyć wielkość Bożego Miłosierdzia, którą Ojciec Pio ukazywał swoim duchowym dzieciom, abyśmy doświadczyli, jak bardzo Bóg troszczy się o nas, jak bardzo jesteśmy kochani przez Serce Jezusa, które jest otwarte dla wszystkich, szczególnie dla ludzi zagubionych i dla grzeszników” – podkreśla o. Roman Rusek OFMCap, krajowy asystent Grup Modlitwy Ojca Pio, który osobiście odebrał relikwie z rąk o. Marciano Guarino OFMCap, przełożonego klasztoru kapucynów w Pietrelcinie i będzie ich kustoszem w czasie podróży po Polsce.

 

Podajemy pełny plan peregrynacji relikwii świętego stygmatyka z Pietrelciny:

 

10 czerwca – Przyjazd relikwii z Pietrelciny - Dom Rekolekcyjny Braci Mniejszych Kapucynów w Tenczynie (Tenczyn 444, Lubień)

11 czerwca od godziny 10.00 do godziny 17.00 - Klasztor Mniszek Klarysek Kapucynek (ul. Rżącka 15, Kraków)

11 czerwca od godziny 21.00 do rana 12 czerwca - Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach


12 czerwca od godziny 16.00 do rana 13 czerwca - Sanktuarium Polskich Męczenników w Bydgoszczy (ul. Ks. J. Popiełuszki 3, Bydgoszcz)


13 czerwca od godziny 12.00 do godziny 24.00 - Parafia św. Antoniego przy klasztorze Kapucynów w Pile (ul. Ludowa 20, Piła)


14 czerwca od godziny 06.00 do rana 15 czerwca - Kościół św. Jakuba przy klasztorze Kapucynów w Gdańsku (ul. Wałowa 28, Gdańsk)


15 czerwca od godziny 10.00 do rana 16 czerwca -  Klasztor Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Słupsku (ul. H. Pobożnego 7, Słupsk)


16 czerwca od godziny 16.00 do rana 17 czerwca -  Parafia Niepokalanego serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu przy klasztorze Kapucynów w Lublinie (Al. Kraśnicka 76, Lublin)


17 czerwca od godziny 16.00 do rana 18 czerwca -  Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu (Pl. Kolegiacki 1, Nowy Sącz)


18 czerwca od godziny 12.00 do godziny 22.00 -  Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego przy klasztorze Kapucynów w Krośnie (Pl. Konstytucji 3-go Maja 2, Krosno)


19 czerwca od godziny 6.00 do rana 20 czerwca - Parafia Zwiastowania Pańskiego przy klasztorze Kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie (ul. Klasztorna 27, Stalowa Wola)


20 czerwca - Parafia Matki Bożej Fatimskiej przy klasztorze Kapucynów w Terliczce (Terliczka 158, Trzebownisko)


21 czerwca - pożegnanie i podróż do Włoch

 

Bracia kapucyni i Grupy Modlitwy Ojca Pio zapraszają gorąco do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo jednego z największych świętych naszych czasów.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Duszyc OFMCap

 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska

 

Ojciec Marciano Guarino OFMCap, gwardian klasztoru kapucynów w Pietrelcinie i o. Roman Rusek OFMCap przenoszą habit św. Ojca Pio z miejsca ekspozycji do samochodu, którym relikwie przyjadą do Polski.